11 lat

z Ragdollami

Mieszkamy w małej miejscowości w okolicach Gdańska w otoczeniu lasów i krajobrazów a koty to nasza pasja, która na przestrzeni lat stała się naszą ogromną dumą i bezgraniczną miłością do nich.

Nasza przygoda z kotami rasy Ragdoll zaczęła się w 2007 roku. Wówczas to pierwszymi Ragdollami jakie zagościły w Naszym domu był Cyryl Gregorius-Cat oraz Dolly – Holly Gregorius-Cat od której imienia powstała nazwa naszej hodowli Dollyland.

Nasze Koty są szczęśliwe, My też!

Z czasem, zaczęły trafiać do nas ragdolle w tzw. nowych kolorach w też tym pręgus. I tak oto do naszej hodowli zawitała przepiękna pręgowana kotka SE*Cas Sus Satin Princess dzięki której nasza hodowla wzbogaciła się w fantastyczne linie hodowlane. Po 2 latach Satin dała nam przepieknego pręgowanego kocura o imieniu Dollyland Uschi, który został z nami by dalej wesprzeć nasz program hodowlany. Do dnia dzisiejszego w naszej hodowli pojawiają się koty z niezwykle wyszukanymi liniami hodowlanymi, które w Europie są niebywale wartościowe a tak trudno dostępne. Jestem naprawdę ogromnie dumna i szczęśliwa, że mam możliwość pracy na jednych z najlepszych linii tej rasy na świecie.

Pojawienie się w naszej hodowli dotychczasowych kotów pomogło nam w rozwijaniu naszej hodowli która stała się naszą pasją. Mam ogromną nadzieję i wiarę że nasza wspólna miłość kocio ludzka będzie nadal tak pięknie rozkwitała i owocowała naszymi dalszymi sukcesami w hodowaniu tych pięknych kotów.
Głównym założeniem naszej hodowli jest opieranie się na najlepszych liniach hodowlanych ragdolli w Polsce i na świecie.

Zależy nam przede wszystkim na hodowaniu zdrowych i pięknych kotów.

Kotki z naszej hodowli rodzą kociaki tylko raz w roku, dzięki czemu możemy zagwarantować, że nasze kocięta są silne, piękne i zdrowe. Szczególnie ważny jest dla nas fakt, aby hodować koty wolne od chorób genetycznych dlatego też wszystkie nasze koty posiadają gwarancję zdrowia (nasze koty badane są na HCM i PKD). Hodowla wolna jest również od FELV i FIV .

Wychowując nasze kociaki szczególną uwagę i czas poświęcamy na ich wczesną socjalizację, po to aby malce, które opuszczają hodowlę mogły szybciej zaadoptować się w nieznanych dotąd warunkach z nowymi właścicielami. Pragniemy, aby nowi właściciele byli szczęśliwi z posiadania kociaka – zależy nam na waszych wspólnych relacjach, bo przecież spędzicie ze sobą kilkanaście lat. Poświęcając tyle uwagi i czasu naszym kotom z łatwością dobieramy przyszłym właścicielom kociaka, by sprostać ich wymaganiom pod względem temperamentu.

By zawsze służyć radą i pomocą.

Z przyszłymi właścicielami naszych kociaków pragniemy utrzymywać stały kontakt by zawsze służyć radą i pomocą – los naszych kociąt nie jest nam obojętny! Cieszy nas zawsze każde zdjęcie naszego malucha. Pozwala nam to również obserwować jak nasze maleństwo się rozwija i wyciągnąć wnioski czy idziemy w dobrym kierunku w hodowaniu tych pięknych kotów. Hodowla to nie tylko łączenie ze sobą w pary kotkę i kocura … wręcz przeciwnie, to przemyślane krycia na których decyzję mają wpływ zarówno linie jak i zdrowie naszych przyszłych maluszków, bo jak każdy hodowca powinniśmy być odpowiedzialni za powoływane kocięta na świat.

Nasza rodzina to nie tylko koty.

Koty zajmują szczególne miejsce w sercach jak i w domu rodzinnym , ale to również nasze psy Mastif Tybetański o imieniu Troll, Labrador Divari oraz 2 Juck Russell Terier Alutka i Pirat. Bez nich wszystkich Nasze życe było by o wiele smutniejsze.

Opieką weterynaryjną objął naszą hodowlę dr. Maciej Debis z całodobowej kliniki weterynaryjnej w Gdyni.

Ula

Alutka

Alutka

Divari

Troll

Pirat

Pirat

Nasza hodowla jest hodowlą zamkniętą, czyli żaden z naszych kocurów nie będzie krył kotek w innych hodowlach.

Nasze ragdolle zarejestrowane są w CCS (Cat Club Sopot) należącym do organizacji Felis Polonia FPL będącej pod patronatem FiFe – Międzynarodowej Federacji Felinologicznej oraz w TICA ( The International Cat Association ) międzynarodowej organizacji felinologicznej z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Nasze koty mają możliwość zdobywania certyfikatów na wystawach obu organizacji .